14 000 €
Yksityinen myyjä, Lieto, Varsinais-Suomi
Vaihtoautot, mallit ja hintatasot
3. suosituin merkki Suomessa (143 merkistä)*
*aktiivisten myynti-ilmoitusten määrässä mitattuna
BMW on Suomen 3. suosituin automerkki: myynnissä on 6 182 autoa, mikä on 8,7 % kaikista Suomessa myynnissä olevista autoista. Pyyntihintojen mediaani on 18 925 € ja keskiarvo 26 391 €; halvin auto maksaa 600 € ja kallein 247 900 €. Suosituimmat mallit ovat 530, 320 ja 330. Yleisin käyttövoima on diesel (39 % myynnissä olevista) ja yleisin korimalli porrasperä (32 %). Mittarilukema on keskimäärin 188 186 km. Myyntiajan mediaani on 13 päivää. Katsastuksen hylkäysprosentti oli keskimäärin 26,3 % vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
1 / 8530
531 myynnissä · 849 myyty
1 / 7523
35 myynnissä · 80 myyty
1 / 8XM
14 myynnissä · 10 myyty
1 / 8530
531 myynnissä · 849 myyty
1 / 8320
519 myynnissä · 980 myyty
1 / 8330
440 myynnissä · 735 myyty
1 / 8520
439 myynnissä · 727 myyty
1 / 8X5
401 myynnissä · 449 myyty
1 / 8X3
381 myynnissä · 398 myyty
1 / 8X1
304 myynnissä · 314 myyty
1 / 8318
166 myynnissä · 379 myyty
1 / 8i4
165 myynnissä · 173 myyty
1 / 8i4 M50
153 myynnissä · 194 myyty
1 / 8325
144 myynnissä · 286 myyty
1 / 8525
122 myynnissä · 299 myyty
1 / 8116
121 myynnissä · 200 myyty
1 / 8iX1
120 myynnissä · 106 myyty
1 / 8118
117 myynnissä · 175 myyty
14 000 €
Yksityinen myyjä, Lieto, Varsinais-Suomi
8 500 €
Yksityinen myyjä, Helsinki, Uusimaa
20 700 €
Yksityinen myyjä, Tampere, Pirkanmaa
8 000 €
Yksityinen myyjä, Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
20 900 €
Yksityinen myyjä, Jyväskylä, Keski-Suomi
12 000 €
Yksityinen myyjä, Helsinki, Uusimaa
14 900 €
Kamux Kaarina, Varsinais-Suomi
10 800 €
T:mi Kai Juoperi, Alajärvi, Etelä-Pohjanmaa
13 999 €
Yksityinen myyjä, Helsinki, Uusimaa
9 200 €
Holstinmäen Auto Oy, Haukipudas, Pohjois-Pohjanmaa
179 000 €
Yksityinen myyjä, Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa
94 900 €
Hedin Automotive BMW Espoo, Uusimaa
111 900 €
Prestige Car Center Oy, Vaasa, Pohjanmaa
59 900 €
Hedin Automotive BMW Helsinki, Uusimaa
137 590 €
Autokeskus Oy, Konala, Helsinki, Uusimaa
105 900 €
Autokeskus Oy Tampere, Pirkanmaa
49 900 €
Hedin Automotive BMW Lahti, Päijät-Häme
59 850 €
CAAR Vantaa Kaivoksela, Vantaa, Uusimaa
59 900 €
Hedin Automotive BMW Helsinki, Uusimaa
59 890 €
Cardeal Group, Ylöjärvi, Pirkanmaa
Hylkäys-% keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta vuonna 2025, ajettujen kilometrien mediaani 224 000 km).
11. luotettavin 27 merkin joukossa vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa.
Etu- ja taka-akselisto, jousitus ja iskunvaimennus, renkaat ja vanteet
Käyttö- ja seisontajarru, jarrudynamometrin testit, ajovakautus
Pakokaasumittaus, OBD-järjestelmä sekä öljy-, neste- ja polttoainevuodot
Ohjausnivelet ja -tangot, ohjausvaihde
Vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa kirjattiin 43 492 hylkäykseen johtanutta vikaa 92 930 katsastuksessa. Loput 13 % vioista jakautuu muihin kohteisiin. Yleisin yksittäinen vikakohde oli jousitus ja iskunvaimennus (7 637 hylkäystä).
Luvut ovat vikojen eivätkä autojen lukumääriä: hylätyllä autolla on usein monta vikaa. Osuudet on laskettu kaikista hylkäykseen johtaneista vioista.
Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia mallien välillä, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
| Vuosimalli | Myynnissä | Pyyntihinta (mediaani) |
|---|---|---|
| 2027 | 14 | 68 954 € |
| 2026 | 415 | 65 500 € |
| 2025 | 182 | 59 900 € |
| 2024 | 272 | 44 900 € |
| 2023 | 357 | 39 590 € |
| 2022 | 324 | 36 700 € |
| 2021 | 306 | 27 890 € |
| 2020 | 280 | 26 425 € |
| 2019 | 183 | 23 700 € |
| 2018 | 251 | 21 720 € |
| 2017 | 307 | 18 900 € |
| 2016 | 273 | 16 890 € |
| 2015 | 292 | 15 945 € |
| 2014 | 328 | 13 900 € |
| 2013 | 275 | 12 000 € |
| 2012 | 228 | 10 890 € |
| 2011 | 257 | 9 890 € |
| 2010 | 189 | 7 950 € |
| 2009 | 171 | 7 500 € |
| 2008 | 259 | 7 880 € |
| 2007 | 208 | 7 850 € |
| 2006 | 182 | 5 400 € |
| 2005 | 141 | 5 000 € |
| 2004 | 123 | 4 800 € |
| 2003 | 62 | 4 000 € |
| 2002 | 46 | 4 345 € |
| 2001 | 47 | 4 800 € |
| 2000 | 44 | 4 350 € |
| 1999 | 40 | 5 100 € |
| 1998 | 31 | 6 300 € |
Arvonalenema keskimäärin 10,8 %/v
Keskimääräinen vaikutus pyyntihintaan hinta-arviomallin mukaan autoissa, joissa varuste on. Osuus on laskettu arvioiduista BMW-autoista. Pystyviiva palkissa ja ka.-luku kertovat saman varusteen keskimääräisen vaikutuksen kaikissa malleissa.
Myyntiaika (mediaani) 13 pv
Lisäksi yksityisillä myyjillä on 1893 BMW-ilmoitusta. Määrät ovat myynnissä olevia ilmoituksia ketjuittain.
| Maakunta | Myynnissä | Osuus | Mediaanihinta |
|---|---|---|---|
| Uusimaa | 2 146 | 34,1 % | 25 925 € |
| Pirkanmaa | 822 | 13 % | 16 990 € |
| Varsinais-Suomi | 569 | 9 % | 18 545 € |
| Pohjois-Pohjanmaa | 434 | 6,9 % | 13 195 € |
| Keski-Suomi | 293 | 4,7 % | 15 880 € |
| Päijät-Häme | 281 | 4,5 % | 18 790 € |
| Etelä-Pohjanmaa | 257 | 4,1 % | 14 900 € |
| Pohjois-Savo | 223 | 3,5 % | 13 500 € |
| Pohjanmaa | 186 | 3 % | 15 900 € |
| Satakunta | 173 | 2,7 % | 13 245 € |
| Pohjois-Karjala | 169 | 2,7 % | 11 990 € |
| Kanta-Häme | 163 | 2,6 % | 18 360 € |
| Lappi | 132 | 2,1 % | 11 900 € |
| Etelä-Karjala | 116 | 1,8 % | 14 800 € |
| Kymenlaakso | 107 | 1,7 % | 10 300 € |
| Keski-Pohjanmaa | 98 | 1,6 % | 15 330 € |
| Etelä-Savo | 83 | 1,3 % | 12 200 € |
| Kainuu | 45 | 0,7 % | 7 500 € |
| Ahvenanmaa | 2 | 0 % | 6 445 € |
Napauta maakuntaa kartalta tai taulukosta.
Tilanne 30.6.2026, koko Manner-Suomi
Suomessa on liikennekäytössä 143 998 BMW-merkkistä henkilöautoa, 5,2 % koko henkilöautokannasta.
Yleisin käyttöönottovuosi on 2017, jolta autoja on liikennekäytössä 8 080. Ensimmäinen pylväs sisältää kaikki vuonna 1994 ja sitä ennen käyttöön otetut autot.
Luvut eivät sisällä Ahvenanmaan erillisrekisterissä olevia henkilöautoja.
11 234 autoa, 9,2 % kaikista käytettynä tuoduista
Myynnissä 6 430
Suomessa on myynnissä 6 182 käytettyä BMW-autoa. maksimi.fi listaa kaikki BMW-vaihtoautot hintoineen ja hinta-arvioineen; suurimpia myyjiä ovat Saka, Hedin Automotive, Kamux.
Myynnissä olevien BMW-autojen pyyntihintojen mediaani on 18 925 € ja keskiarvo 26 391 €. Hinnat vaihtelevat välillä 600 €–247 900 €.
Uusien autojen hinnastoa emme ylläpidä, mutta käytettyjen BMW-autojen hintatason näet mallikohtaisesti. Pyyntihintojen mediaani on 18 925 €, ja edullisimmat alkavat 600 €:sta.
Edullisin malli on 523, jonka pyyntihintojen mediaani on 5 200 €. Kallein on XM (109 850 €).
Suosituin malli on 530 (531 autoa myynnissä). Seuraavaksi suosituimmat ovat 320 ja 330.
BMW on Suomen 3. suosituin automerkki: sen osuus kaikista myynnissä olevista autoista on 8,7 %.
Vuosimallien pyyntihintamediaanien perusteella BMW-auton arvo laskee keskimäärin 10,8 % vuodessa.
BMW-autojen hylkäysprosentti vuoden 2025 määräaikaiskatsastuksissa oli keskimäärin 26,3 % (92 930 katsastusta). BMW on 11. luotettavin 27 merkin joukossa. Koko maan keskiarvo oli 26,9 %. Hylkäysprosentit eivät ole suoraan vertailukelpoisia, koska ajetut kilometrit poikkeavat.
Myynnissä on 838 täyssähköistä BMW-autoa ja 1 046 ladattavaa hybridiä.
Myydyt BMW-autot olivat myynnissä tyypillisesti 13 päivää ennen myynnistä poistumista.
Yleisin käyttövoima on diesel: 39 % myynnissä olevista BMW-autoista.
Myynnissä olevista BMW-autoista 85 % on automaattivaihteisia.
Myynnissä olevista BMW-autoista 70 % on autoliikkeiden ja 30 % yksityisten myyjien ilmoituksia.
Yleisin korimalli on porrasperä: 32 % myynnissä olevista.
Myynnissä olevien BMW-autojen mittarilukema on keskimäärin 188 186 km.
Eniten BMW-autoja on myynnissä maakunnassa Uusimaa (2 146 autoa). Seuraavaksi eniten niitä on myynnissä maakunnissa Pirkanmaa ja Varsinais-Suomi.
| 114 | 5 | 21 | 5 500 € | 4 900–7 850 € | 20 pv | – | 281 | 2013 | 207 700 km | Viistoperä |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 116 | 121 | 200 | 6 890 € | 1 800–19 400 € | 10 pv | 2,9 % | 4 114 | 2012 | 196 971 km | Viistoperä |
| 118 | 117 | 175 | 12 490 € | 1 500–27 500 € | 12 pv | 3,2 % | 3 628 | 2016 | 184 334 km | Viistoperä |
| 120 | 79 | 99 | 13 290 € | 1 850–43 520 € | 16 pv | 5,8 % | 1 370 | 2015 | 157 165 km | Viistoperä |
| 123 | 5 | 6 | 8 790 € | 4 000–14 490 € | 12 pv | – | 87 | 2008 | 291 950 km | Coupé |
| 125 | 7 | 4 | 12 500 € | 8 000–68 900 € | 22 pv | – | 63 | 2012 | 229 571 km | Viistoperä |
| 130 | 5 | 3 | 10 200 € | 9 800–14 990 € | 12 pv | – | 57 | 2007 | 227 076 km | Viistoperä |
| 135 | 6 | 5 | 26 900 € | 21 000–32 540 € | 21 pv | – | 48 | 2012 | 152 833 km | Coupé |
| 1502 | 5 | 4 | 9 500 € | 7 000–22 500 € | 12 pv | – | 15 | 1977 | 38 400 km | Porrasperä |
| 1800 | 1 | 2 | 9 000 € | 9 000–9 000 € | 18 pv | – | 2 | 1969 | 95 000 km | Porrasperä |
| 1M | 3 | 0 | 59 850 € | 50 900–72 980 € | – | – | – | 2012 | 96 000 km | Coupé |
| 2002 | 0 | 2 | – | – | 22 pv | – | 8 | – | – | Porrasperä |
| 216 | 7 | 14 | 11 490 € | 7 890–16 790 € | 8 pv | – | 271 | 2016 | 185 143 km | Tila-auto |
| 218 | 52 | 57 | 13 895 € | 6 900–26 900 € | 14 pv | 4 % | 1 301 | 2016 | 149 898 km | Tila-auto |
| 225 | 62 | 139 | 15 940 € | 7 500–59 900 € | 13 pv | 2,2 % | 2 859 | 2020 | 89 733 km | Tila-auto |
| 230 | 10 | 14 | 29 085 € | 23 980–35 900 € | 22 pv | – | 203 | 2023 | 70 000 km | Tila-auto |
| 2500 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | 1 | – | – | – |
| 315 | 3 | 5 | 8 990 € | 8 500–9 450 € | 29 pv | – | 32 | 1982 | 245 176 km | Porrasperä |
| 316 | 101 | 258 | 5 500 € | 1 300–14 490 € | 8 pv | 3,4 % | 2 987 | 2004 | 266 870 km | Porrasperä |
| 318 | 166 | 379 | 6 500 € | 1 700–36 470 € | 12 pv | 3,1 % | 5 474 | 2011 | 253 520 km | Porrasperä |
| 318 Gran Turismo | 6 | 7 | 11 240 € | 7 780–13 680 € | 20 pv | – | – | 2014 | 244 050 km | Porrasperä |
| 318iS | 3 | 7 | 11 900 € | 5 300–11 900 € | 8 pv | – | 15 | 1994 | 188 633 km | Coupé |
| 320 | 519 | 980 | 10 800 € | 1 500–49 990 € | 11 pv | 3,3 % | 16 701 | 2013 | 244 909 km | Farmari |
| 320 Gran Turismo | 40 | 85 | 15 350 € | 7 850–24 400 € | 13 pv | – | – | 2015 | 208 247 km | Porrasperä |
| 323 | 22 | 30 | 10 000 € | 3 000–26 000 € | 6 pv | – | 196 | 2000 | 225 546 km | Porrasperä |
| 324 | 1 | 0 | 14 444 € | 14 444–14 444 € | – | – | 2 | 1986 | 206 000 km | Porrasperä |
| 325 | 144 | 286 | 9 550 € | 3 290–26 000 € | 14 pv | 5,4 % | 2 680 | 2007 | 267 030 km | Porrasperä |
| 328 | 28 | 51 | 12 685 € | 4 000–29 800 € | 11 pv | 4,7 % | 635 | 1999 | 243 238 km | Porrasperä |
| 330 | 440 | 735 | 19 550 € | 2 800–59 900 € | 13 pv | 4,5 % | 9 842 | 2017 | 200 964 km | Farmari |
| 335 | 97 | 150 | 18 200 € | 8 490–32 890 € | 16 pv | 8,7 % | 1 144 | 2008 | 255 246 km | Farmari |
| 340 | 3 | 4 | 41 900 € | 36 900–43 990 € | 16 pv | – | 36 | 2017 | 152 667 km | Porrasperä |
| 418 | 7 | 10 | 12 990 € | 11 000–16 800 € | 16 pv | – | 93 | 2015 | 221 957 km | Porrasperä |
| 420 | 43 | 73 | 19 690 € | 11 400–39 880 € | 18 pv | 3,3 % | 1 319 | 2016 | 176 287 km | Porrasperä |
| 428 | 17 | 19 | 19 480 € | 14 650–30 890 € | 10 pv | – | 264 | 2015 | 178 441 km | Coupé |
| 430 | 29 | 25 | 24 800 € | 14 500–40 990 € | 15 pv | – | 283 | 2016 | 220 034 km | Coupé |
| 435 | 49 | 29 | 28 000 € | 16 900–41 900 € | 19 pv | – | 325 | 2015 | 212 232 km | Coupé |
| 518 | 35 | 46 | 11 900 € | 3 100–24 500 € | 9 pv | 2,8 % | 1 271 | 2015 | 253 536 km | Farmari |
| 520 | 439 | 727 | 10 900 € | 1 500–67 900 € | 11 pv | 3,3 % | 13 475 | 2014 | 271 343 km | Farmari |
| 523 | 35 | 80 | 5 200 € | 2 000–13 900 € | 14 pv | 3,5 % | 995 | 2007 | 303 358 km | Porrasperä |
| 525 | 122 | 299 | 6 750 € | 600–26 900 € | 11 pv | 3,4 % | 3 603 | 2006 | 323 392 km | Farmari |
| 528 | 15 | 24 | 9 900 € | 3 000–34 900 € | 10 pv | – | 319 | 1999 | 253 308 km | Porrasperä |
| 530 | 531 | 849 | 19 900 € | 2 000–79 900 € | 12 pv | 4,2 % | 12 759 | 2017 | 217 840 km | Farmari |
| 530 Gran Turismo | 8 | 11 | 9 340 € | 4 900–10 900 € | 18 pv | – | – | 2010 | 323 838 km | Porrasperä |
| 535 | 93 | 156 | 13 000 € | 3 800–28 500 € | 13 pv | 6 % | 1 670 | 2011 | 299 084 km | Porrasperä |
| 540 | 31 | 32 | 39 780 € | 5 800–69 900 € | 13 pv | – | 238 | 2017 | 184 530 km | Farmari |
| 545 | 13 | 37 | 38 900 € | 6 900–53 900 € | 13 pv | – | 357 | 2022 | 133 500 km | Porrasperä |
| 550 | 14 | 20 | 67 400 € | 19 990–92 900 € | 16 pv | – | 132 | 2024 | 87 898 km | Farmari |
| 630 | 6 | 7 | 10 750 € | 9 600–28 890 € | 7 pv | – | 104 | 2007 | 231 442 km | Coupé |
| 633 | 4 | 0 | 16 200 € | 14 800–19 900 € | – | – | 6 | 1981 | 222 500 km | Coupé |
| 635 | 10 | 6 | 23 400 € | 12 990–65 000 € | 30 pv | – | 60 | 1986 | 220 200 km | Coupé |
| 645 | 11 | 10 | 10 400 € | 6 400–14 890 € | 21 pv | – | 59 | 2004 | 200 277 km | Coupé |
| 650 | 15 | 10 | 16 000 € | 10 880–39 400 € | 6 pv | – | 68 | 2006 | 188 392 km | Coupé |
| 725 | 1 | 1 | 3 600 € | 3 600–3 600 € | 15 pv | – | 1 | 1998 | 315 000 km | Porrasperä |
| 728 | 2 | 10 | 8 945 € | 7 990–9 900 € | 16 pv | – | 22 | 1990 | 288 100 km | Porrasperä |
| 730 | 37 | 46 | 17 480 € | 3 600–64 900 € | 16 pv | – | 472 | 2012 | 274 100 km | Porrasperä |
| 735 | 5 | 9 | 12 700 € | 7 890–19 800 € | 14 pv | – | 46 | 1999 | 178 420 km | Porrasperä |
| 740 | 53 | 49 | 22 850 € | 4 600–35 900 € | 22 pv | 8,1 % | 656 | 2014 | 205 096 km | Porrasperä |
| 745 | 22 | 13 | 47 835 € | 7 390–67 990 € | 18 pv | – | 220 | 2020 | 128 377 km | Porrasperä |
| 750 | 20 | 16 | 17 200 € | 6 600–108 900 € | 12 pv | – | 130 | 2009 | 190 033 km | Porrasperä |
| 760 | 3 | 3 | 127 900 € | 8 000–143 900 € | 7 pv | – | 5 | 2024 | 122 467 km | Porrasperä |
| 840 | 7 | 1 | 75 900 € | 65 800–89 990 € | 55 pv | – | 29 | 2019 | 97 214 km | Coupé |
| 850 | 4 | 0 | 31 800 € | 25 900–32 900 € | – | – | 16 | 1991 | 192 106 km | Coupé |
| i3 | 25 | 57 | 11 900 € | 7 270–20 880 € | 15 pv | 2,2 % | 1 113 | 2016 | 112 491 km | Viistoperä |
| i3s | 9 | 6 | 21 400 € | 17 990–22 900 € | 20 pv | – | 359 | 2021 | 63 389 km | Viistoperä |
| i4 M50 | 153 | 194 | 45 890 € | 31 490–67 800 € | 14 pv | – | 3 012 | 2023 | 75 099 km | Porrasperä |
| i8 | 10 | 5 | 63 400 € | 49 900–79 900 € | 11 pv | – | 71 | 2016 | 68 000 km | Coupé |
| iX | 90 | 167 | 56 895 € | 35 900–107 990 € | 15 pv | 5,7 % | 1 694 | 2023 | 60 110 km | Maastoauto |
| iX3 | 40 | 54 | 36 445 € | 29 950–85 900 € | 12 pv | 7 % | 575 | 2022 | 80 293 km | Maastoauto |
| M135i | 11 | 10 | 23 490 € | 19 950–34 990 € | 12 pv | – | 118 | 2014 | 200 736 km | Viistoperä |
| M235i | 5 | 7 | 46 990 € | 31 800–47 990 € | 30 pv | – | 60 | 2021 | 97 900 km | Porrasperä |
| M3 | 30 | 32 | 58 350 € | 21 500–149 500 € | 22 pv | – | 120 | 2008 | 127 547 km | Porrasperä |
| M5 | 41 | 32 | 103 900 € | 25 000–186 703 € | 14 pv | – | 170 | 2019 | 100 987 km | Porrasperä |
| M535i | 2 | 1 | 26 200 € | 24 900–27 500 € | 56 pv | – | 3 | 1986 | 232 150 km | Porrasperä |
| M550d | 35 | 28 | 25 990 € | 14 990–52 900 € | 14 pv | – | 53 | 2014 | 231 376 km | Farmari |
| M6 | 7 | 4 | 59 890 € | 34 900–69 990 € | 11 pv | – | 17 | 2012 | 110 214 km | Avoauto |
| X1 | 304 | 314 | 21 940 € | 3 300–59 900 € | 12 pv | 3,8 % | 8 011 | 2021 | 134 328 km | Maastoauto |
| X3 | 381 | 398 | 26 990 € | 1 500–82 900 € | 14 pv | 4,1 % | 9 214 | 2020 | 164 657 km | Maastoauto |
| X4 | 43 | 36 | 20 880 € | 11 980–59 900 € | 14 pv | 3,6 % | 1 203 | 2015 | 207 320 km | Maastoauto |
| X5 | 401 | 449 | 31 880 € | 2 650–127 790 € | 13 pv | 4,5 % | 8 914 | 2017 | 194 491 km | Maastoauto |
| X6 | 62 | 62 | 21 944 € | 7 250–107 800 € | 20 pv | 6,2 % | 1 001 | 2012 | 241 706 km | Maastoauto |
| Z3 | 18 | 31 | 10 890 € | 5 300–28 880 € | 17 pv | – | 113 | 1998 | 142 534 km | Avoauto |
| Z3M | 2 | 1 | 27 350 € | 24 900–29 800 € | 17 pv | – | – | 1997 | 168 028 km | Avoauto |
| Z4 | 32 | 58 | 16 445 € | 8 000–87 900 € | 19 pv | – | 340 | 2008 | 140 283 km | Avoauto |
| 128 | 1 | 0 | 35 990 € | 35 990–35 990 € | – | – | 10 | 2021 | 58 000 km | Viistoperä |
| 1602 | 0 | 1 | – | – | 27 pv | – | – | – | – | – |
| 2000 | 2 | 1 | 17 450 € | 11 000–23 900 € | 12 pv | – | 3 | 1972 | 3 939 km | Porrasperä |
| 214 | 1 | 2 | 11 490 € | 11 490–11 490 € | 4 pv | – | 17 | 2016 | 141 000 km | Tila-auto |
| 220 | 25 | 29 | 15 400 € | 10 900–42 990 € | 17 pv | – | 451 | 2016 | 180 144 km | Tila-auto |
| 2800 | 1 | 0 | 28 999 € | 28 999–28 999 € | – | – | 4 | 1974 | 23 870 km | Coupé |
| 3.0 | 0 | 2 | – | – | 2 pv | – | 10 | – | – | – |
| 325 Gran Turismo | 1 | 0 | 10 500 € | 10 500–10 500 € | – | – | – | 2013 | 215 000 km | Porrasperä |
| 328 Gran Turismo | 2 | 3 | 16 945 € | 15 990–17 900 € | 31 pv | – | – | 2015 | 201 500 km | Porrasperä |
| 330 Gran Turismo | 3 | 8 | 16 900 € | 15 000–18 900 € | 18 pv | – | – | 2015 | 252 667 km | Porrasperä |
| 335 Gran Turismo | 2 | 1 | 23 850 € | 15 900–31 800 € | 11 pv | – | – | 2017 | 207 500 km | Porrasperä |
| 425 | 1 | 2 | 17 690 € | 17 690–17 690 € | 38 pv | – | 6 | 2015 | 211 000 km | Coupé |
| 440 | 10 | 6 | 43 195 € | 31 750–49 990 € | 14 pv | – | 68 | 2017 | 180 820 km | Coupé |
| 501-502 | 0 | 1 | – | – | 8 pv | – | – | – | – | – |
| 520 Gran Turismo | 0 | 1 | – | – | 2 pv | – | – | – | – | – |
| 524 | 0 | 1 | – | – | 41 pv | – | 2 | – | – | – |
| 535 Gran Turismo | 7 | 5 | 12 450 € | 9 890–19 990 € | 32 pv | – | – | 2011 | 306 894 km | Porrasperä |
| 620 Gran Turismo | 6 | 2 | 29 490 € | 23 900–37 900 € | 10 pv | – | – | 2019 | 150 167 km | Porrasperä |
| 630 Gran Turismo | 2 | 2 | 29 595 € | 28 800–30 390 € | 14 pv | – | – | 2018 | 197 000 km | Porrasperä |
| 640 | 22 | 12 | 22 395 € | 16 000–37 980 € | 20 pv | – | 258 | 2012 | 227 924 km | Coupé |
| 640 Gran Turismo | 1 | 1 | 39 900 € | 39 900–39 900 € | 6 pv | – | – | 2017 | 183 000 km | Porrasperä |
| 732 | 0 | 2 | – | – | 18 pv | – | 2 | – | – | – |
| ActiveHybrid 3 | 1 | 0 | 22 900 € | 22 900–22 900 € | – | – | 14 | 2012 | 162 000 km | Porrasperä |
| ActiveHybrid 5 | 1 | 1 | 19 490 € | 19 490–19 490 € | 9 pv | – | 9 | 2013 | 156 500 km | Porrasperä |
| i4 | 165 | 173 | 39 900 € | 29 990–81 550 € | 13 pv | 8,8 % | 1 153 | 2023 | 66 025 km | Porrasperä |
| i4 M60 | 82 | 84 | 76 460 € | 59 900–85 350 € | 20 pv | – | 404 | 2026 | 4 470 km | Porrasperä |
| i5 | 60 | 52 | 63 645 € | 36 440–90 580 € | 19 pv | 11,6 % | 513 | 2025 | 30 648 km | Farmari |
| i5 M60 | 27 | 18 | 70 500 € | 61 490–95 900 € | 14 pv | – | 236 | 2024 | 32 852 km | Porrasperä |
| i7 | 12 | 18 | 83 900 € | 78 490–109 890 € | 6 pv | – | 119 | 2023 | 57 117 km | Porrasperä |
| iX M60 | 15 | 23 | 64 800 € | 57 890–73 900 € | 11 pv | – | 134 | 2023 | 70 667 km | Maastoauto |
| iX1 | 120 | 106 | 53 560 € | 29 400–61 020 € | 13 pv | 8,2 % | 1 455 | 2026 | 24 821 km | Maastoauto |
| iX2 | 49 | 19 | 51 900 € | 43 990–63 580 € | 29 pv | – | 378 | 2026 | 9 317 km | Viistoperä |
| M140i | 8 | 9 | 39 450 € | 34 990–46 800 € | 14 pv | – | 92 | 2018 | 148 625 km | Viistoperä |
| M2 | 12 | 17 | 61 440 € | 48 990–104 900 € | 28 pv | – | 84 | 2017 | 87 327 km | Coupé |
| M240i | 10 | 7 | 43 995 € | 38 790–73 900 € | 28 pv | – | 44 | 2018 | 120 650 km | Coupé |
| M340d | 3 | 0 | 49 500 € | 40 890–51 990 € | – | – | 9 | 2020 | 123 000 km | Farmari |
| M340i | 5 | 5 | 57 790 € | 55 900–58 990 € | 10 pv | – | 53 | 2020 | 124 800 km | Farmari |
| M4 | 31 | 12 | 70 900 € | 57 470–149 900 € | 6 pv | – | 111 | 2015 | 96 810 km | Coupé |
| M440i | 5 | 3 | 63 990 € | 52 780–67 990 € | 39 pv | – | 40 | 2021 | 101 540 km | Coupé |
| M8 | 2 | 0 | 213 450 € | 179 000–247 900 € | – | – | 8 | 2022 | 50 900 km | Coupé |
| M850i | 2 | 3 | 104 140 € | 89 490–118 790 € | 31 pv | – | 13 | 2020 | 62 500 km | Coupé |
| Muu | 3 | 0 | 52 800 € | 44 800–55 800 € | – | – | – | 2011 | 65 333 km | Porrasperä |
| X2 | 14 | 21 | 23 495 € | 15 790–34 990 € | 13 pv | – | 487 | 2021 | 98 714 km | Maastoauto |
| X3 M | 1 | 1 | 70 900 € | 70 900–70 900 € | 2 pv | – | 3 | 2020 | 119 000 km | Maastoauto |
| X4 M | 0 | 1 | – | – | 31 pv | – | 6 | – | – | – |
| X5 M | 1 | 1 | 34 990 € | 34 990–34 990 € | 3 pv | – | 10 | 2010 | 197 000 km | Farmari |
| X5M | 1 | 0 | 27 500 € | 27 500–27 500 € | – | – | – | 2010 | 196 000 km | Maastoauto |
| X6M | 2 | 1 | 43 400 € | 26 900–59 900 € | 22 pv | – | – | 2013 | 168 400 km | Maastoauto |
| X7 | 9 | 5 | 89 900 € | 65 990–179 800 € | 21 pv | – | 84 | 2021 | 91 778 km | Maastoauto |
| XM | 14 | 10 | 109 850 € | 99 900–122 800 € | 20 pv | – | 68 | 2023 | 56 343 km | Maastoauto |