Vuoden 2021 BMW M4 G82 Coupé Competition on takavetoinen coupé, bensiinikäyttöinen ja automaattivaihteinen. Moottorin tilavuus on 3,0 litraa ja teho 375 kW eli 510 hevosvoimaa. Auto on tuontiauto Saksasta. Samaa merkkiä tuotiin käytettynä 2023–2025 yhteensä 11 234 autoa, joista 2 162 on vuoden 2021 autoja.

Pyyntihinta on 132 900 € (lisäksi 349 € toimistomaksu). Tämän auton myyntitodennäköisyys seuraavan 7 päivän aikana on noin 10 %.

Pyyntihintaa on laskettu kerran, 6 000 € alkuperäisestä 138 900 €:n hinnasta. maksimi.fi ei laske tälle autolle hinta-arviota, koska vertailukelpoisia autoja on liian vähän. Autoliike myy tämän mallin auton tyypillisesti noin 13 päivässä ja yksityinen myyjä noin 6 päivässä.

Mittarissa on 22 000 km, eli autolla on ajettu noin 4 000 km vuodessa. Seuraava katsastus on 23.8.2027.

Huomionarvoiset varusteet:

  • Premium-äänentoisto
  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • LED-ajovalot
  • Peruutuskamera
  • Avaimeton käynnistys
  • Sähkötoiminen takaluukku
  • Pysäköintitutka
  • Nahkaverhoilu

Auton pitäminen maksaa arviolta:

Ajoneuvovero ja vakuutus ovat yhteensä noin 4 290 € vuodessa.

Auton alkuperäinen rengaskoko on 275/35 R19. Ilmoituksen mukaan kaupassa on kahdet renkaat: kesä- ja talvirenkaat.

Myyjänä on Saka (Vantaa).

Auto on ollut myynnissä 48 päivää, 14.7.2026 alkaen.

Perustiedot

Rekisterinumero
NNN-176
Mittarilukema
22 000 km
carVertical Varmenna mittarilukeman aitous
20 % alennus
Moottori
3,0 l, Bensiini
Vuosimalli
2021
Vaihteisto
Automaatti
Vetotapa
Takaveto
Toimistomaksu
349 €
Korimalli
Coupé
Auton tyyppi
Henkilöauto
Väri
Punainen
Rengaskoko
275/35 R19
Vannekoko
19″
Rengassarjat
2 (kesä ja talvi)
Avaimia
2
Liikennekäytössä Suomessa
1 kpl
Ohjauslaite
Vasemmalla
Tuontiauto
Kyllä, Saksasta
VIN-numero
WBS31AZ000CJ04384
maksimi.fi-ID
120427
Nettiauto-ID
15860348

Tekniset tiedot

Teho
375 kW / 510 hv
Kiihtyvyys (0–100)
3,9 s
Huippunopeus
290 km/h
Polttoaineen kulutus
9,8 l/100 km (yhdistetty)
Henkilömäärä
4
Ovien lukumäärä
2
Vaihteiden lukumäärä
8
Sylinterit
6
Ahdin
Kyllä
CO2-päästöt
223 g/km
Omamassa
1 791 kg
Kokonaismassa
2 155 kg
Mitat (p × l × k)
4 794 × 1 887 × 1 393 mm
Viimeisin huolto
6/2026, 19 000 km
Tyyppihyväksyntänumero
e1*2018/858*00003*

Vaihteisto
Automaatti

Varusteet

  • Adaptiivinen vakionopeudensäädin
  • Avaimeton käynnistys
  • LED-ajovalot
  • Nahkaverhoilu
  • Peruutuskamera
  • Premium-äänentoisto
  • Pysäköintitutka
  • Sähkötoiminen takaluukku

Varusteluarvio

Pyyntihinta: 132 900 €

Ei arviota

Ei hinta-arviota: vertailukelpoisia autoja on liian vähän.

132 000 €134 000 €136 000 €138 000 €140 000 €14.7.202630.7.202615.8.202631.8.2026
PäiväHintaMuutos
14.7.2026138 900 €
23.8.2026132 900 €−6 000 €

Seuraava katsastus 23.8.2027

Aikaa on noin 11 kuukautta. Alle 10-vuotias auto katsastetaan kahden vuoden välein.

Tarkista Traficomista

Määräpäivä on ilmoituksen kuvauksesta, ei laskettu katsastusvälistä. Katsastusväli on päätelty vuosimallista, koska ilmoituksessa ei ole käyttöönottopäivää.

Hylkäykset samanikäisillä autoilla

4 vuotta vanhoista bensiinikäyttöisistä henkilöautoista hylättiin määräaikaiskatsastuksessa 5,4 % vuonna 2025 (51 981 katsastusta, ajokilometrien mediaani 56 000 km).

Myyntijaksot

Saka Finland Oy Koivuhaka, Vantaa, Uusimaa 48 pv myynnissä
14.7.202630.7.202615.8.202631.8.2026

Kaupat

Ei aiempia kauppoja tiedossa.

Ilmoituksen muutokset

PäiväMikäMuutos
23.8.2026Pyyntihinta 138 900 € → 132 900 €
23.8.2026Mittarilukema 21 000 km → 22 000 km

Katso tarkemmat historiatiedot carVerticalista: raportti kokoaa auton mittarilukemat, mahdolliset vauriot, aiemmat omistajat ja rekisteröinnit.

Katso historiaraportti
MAKSIMI −20 % raportista
Palvelun tarjoaa carVertical

MaaAikaPyyntihintaMittarilukema
1Saksaei tiedossaei tiedossaei tiedossa
2Suomi7/2026–8/2026132 900 €22 000 km

Autoliikkeeltä ostaessa kannattaa kysyä rahoitustarjous suoraan liikkeestä. Ennen sitä kannattaa kuitenkin hakea lainatarjous myös Rahalaitokselta: näet vertailukohdan liikkeen tarjoukselle ja voit neuvotella paremmat ehdot.

Tarjousten katsominen on maksutonta eikä velvoita mihinkään. Rahalaitos kilpailuttaa puolestasi jopa 25 luotonantajaa yhdellä hakemuksella.

500 € 70 000 €
10 vuotta
1 vuosi 10 vuotta
Arvioitu kuukausierä n. 775 €/kk
Katso tarjoukset
Kilpailutuksen tarjoaa Rahalaitos

Kuluttajansuojalain mukainen todellinen vuosikorko on 7,48 % laskettuna lainasummalle 7 500 €, kun takaisinmaksuaika on 9 vuotta, tilinhoitomaksu 5 €, avausmaksu 35 € ja nimelliskorko 5,80 %. Takaisinmaksettava summa on tällöin 10 215 €, eli 94 €/kk. Luottokortin todellinen vuosikorko voi olla 18,97 % laskettuna käytetylle lainalle 1 500 €, kun takaisinmaksuaika on yksi vuosi ja nimelliskorko on 17,50 %. Takaisinmaksettava summa on tällöin yhteensä 1 646 € eli 146 € kuukaudessa. Lopullinen todellisen vuosikoron määrä, laina-aika ja lainan kuukausierä ovat lainasopimuksessa. Luotonantajat tekevät lainasopimuksen asiakaskohtaiseen arvioon perustuen. Tarjottava nimelliskorko voi vaihdella välillä 4,19 % – 20 % ja vuosittaiset lainakustannukset välillä 0 – 150 €. Tarjottava laina-aika vaihtelee 1–20 vuoden välillä. Tarjottavat lainasummat ovat 500 € – 70 000 €.

Ajoneuvovero vuonna 2026 voimassa olevien verotaulukoiden mukaan.

  • Perusvero 351 €/v
  • Käyttövoimavero 0 €/v
  • Ajoneuvovero yhteensä 351 €/v

Perusvero määräytyy CO₂-päästöstä (WLTP), 223 g/km.

Vuonna 2021 ensirekisteröityjen bensiinikäyttöisten henkilöautojen keskipäästö oli 129,9 g/km (WLTP). Tämän auton päästö on 93 g/km suurempi, mikä on perusverossa 220 € vuodessa enemmän.

Arvioitu vuotuinen vakuutusmaksu (liikennevakuutus + laajakasko).

Kuljettajan ikä 45 v
  • Liikennevakuutus370 €/v
  • Laajakasko3 570 €/v
  • Vakuutus yhteensä3 940 €/v

≈ 328 €/kk

Pyydä tarjous
Palvelun tarjoaa POP Vakuutus

Lopullinen hinta riippuu mm. vahinkohistoriasta ja asuinpaikasta, ja se määräytyy tarjouksessa.

Ilmoituksen mukaan kaupassa on kahdet renkaat: kesä- ja talvirenkaat.

Muista tarkistaa renkaiden kunto myyjältä.

BMW M4 (G22G23) (2021–2025) · 3.0 Competition

Tähän autoon sopivat rengaskoot

  • 285/30 R20 Alkuperäinen
  • 275/35 R19 Alkuperäinen
  • 285/35 R19 Suositeltu
  • 305/30 R18 Sopii
  • 305/35 R18 Sopii
  • 295/35 R18 Sopii
  • 285/35 R18 Sopii
  • 285/40 R18 Sopii
  • 275/40 R18 Sopii
  • 265/40 R18 Sopii
  • 255/40 R18 Sopii
  • 255/45 R18 Sopii

Tähän autoon sopivat vannekoot

18″
19″
20″

Alkuperäinen vannekoko: 20″

Mitä koot tarkoittavat?

Renkaatvaihtoon.fi takaa, että renkaat sopivat juuri tähän autoon (NNN-176).

Tilaa renkaat Katso myös vanteet →

Carbon penkit / HUD / 360° / H/K / ACC / Adaptive M suspension!

Usein kysyttyä tästä autosta

Mikä auto on rekisterinumerolla NNN-176?

NNN-176 on vuoden 2021 BMW M4 G82 Coupé Competition, jonka mittarilukema on 22 000 km. Auto on myynnissä hintaan 132 900 €.

Paljonko BMW M4 G82 Coupé Competition maksaa?

BMW M4 G82 Coupé Competition on myynnissä hintaan 132 900 €.

Kuinka kauan tämä auto on ollut myynnissä?

Auto on ollut myynnissä vähintään 48 päivää. Ilmoitus tuli maksimi.fi:n seurantaan 14.7.2026.

Onko hintaa alennettu?

Kyllä. Pyyntihinta on 6 000 € alkuperäistä ilmoitushintaa matalampi.

Onko tämä auto ollut kaupan aiemmin?

Autolla ei ole aiempia toteutuneita myyntejä.

Minkä vuosimallin auto on?

Auto on vuosimallia 2021. Auto on tuotu Suomeen käytettynä.

Paljonko autolla on ajettu?

Auton mittarilukema on 22 000 km.

Milloin auto pitää katsastaa seuraavan kerran?

Ilmoituksen mukaan seuraava katsastus on 23.8.2027. Alle 10-vuotias auto katsastetaan kahden vuoden välein.

Kuinka yleinen vuoden 2021 BMW on Suomessa?

Suomessa oli 30.6.2026 liikennekäytössä 7 354 vuonna 2021 käyttöön otettua BMW-merkkistä henkilöautoa. Se on 5,9 % kaikista sinä vuonna käyttöön otetuista autoista, ja 7. yleisin merkki tuolta vuodelta 34 merkin joukossa. Yleisin käyttövoima tässä joukossa on lataushybridi (71,5 %). Luku on tilannekuva koko autokannasta, ei myynnissä olevien määrä.

Kuinka yleistä tämän merkin tuonti käytettynä on?

Vuosina 2023–2025 Suomeen tuotiin käytettynä 11 234 BMW-merkkistä henkilöautoa eli 9,2 % kaikista käytettynä tuoduista henkilöautoista; vuoden 2021 autoja niistä oli 2 162. Yleisimmät henkilöautojen tuontimaat ovat Ruotsi (52 %) ja Saksa (30 %).

Millä käyttövoimalla ja vaihteistolla auto on?

Käyttövoima on bensiini ja vaihteisto on automaatti.

Mitä varusteita autossa on?

Huomionarvoisia varusteita ovat muun muassa Premium-äänentoisto, Adaptiivinen vakionopeudensäädin, LED-ajovalot, Peruutuskamera, Avaimeton käynnistys. Koko varustelista on tällä sivulla.

Paljonko auton ajoneuvovero on?

Ajoneuvovero on 351 € vuodessa. Summa muodostuu perusverosta, joka määräytyy CO₂-päästöstä tai kokonaismassasta, ja käyttövoimaverosta, jota maksetaan muusta käyttövoimasta kuin bensiinistä.

Mikä rengaskoko autoon sopii?

Auton alkuperäinen rengaskoko on 275/35 R19.

Missä BMW M4 G82 Coupé Competition sijaitsee?

Auton sijaintimaakunta on Uusimaa (Vantaa, Uusimaa).

Milloin auto on viimeksi huollettu?

Ilmoituksen mukaan viimeisin huolto on 6/2026, 19 000 km.

Paljonko auton pitäminen maksaa vuodessa?

Arvio on 4 291 € vuodessa: ajoneuvovero 351 €, vakuutus 3 940 €. Vakuutus ja energia ovat arvioita, ajoneuvovero on laskettu auton omista tiedoista.

Kuka autoa myy?

Myyjänä on Saka (Vantaa).

Mistä näen tämän auton hintahistorian?

Tältä sivulta näet auton pyyntihinnan muutokset, myyntijaksot ja ilmoitukseen tehdyt muutokset.